Remonty budynków mieszkalnych,

Ulepszenia w izolacji budynku poprzez wstrzykiwanie poliuretanu w puste komory wypełnione powietrzem

Podczas remontu mieszkania lub innego budynku, właściciele stawiają czoła trudno zwracającym się kosztom, a specjaliści wyzwaniu związanemu między innymi z dużą różnorodnością materiałów izolacyjnych istniejących na rynku.

Dowiedziono, iż jedną z opłacalnych inwestycji możliwych do podjęcia zarówno w nowym budownictwie jak i w remontowanym budynku jest inwestycja energetycznaNajwiększe zużycie energii w budynku mieszkalnym dotyczy klimatyzacji. Czy możliwe jest żeby nie była ona potrzebna?

Jest to cel trudny do osiągnięcia, ale dzięki dobrej izolacji budynku można otrzymać budynek, który przez większą część roku utrzymuje komfortową temperaturę dla swoich mieszkańców.

Aby ulepszyć izolację budynku już wzniesionego, możliwe jest kilka opcji. Prawie w każdym przypadku wymagana jest realizacja dużego remontu lub redukcja przestrzeni użytkowej mieszkania, biura czy budynku rekreacyjnego. Istnieje jednak rozwiązanie, które zapewnia pożądaną izolację bez konieczności wykonywania dużego remontu: strzyknięcie poliuretanu w komory powietrza już istniejące w budynku.

Przed rozpoczęciem procedury zaleca się przeprowadzić studium wykonalności i przewidzieć problemy mogące wyniknąć podczas realizacji izolacji. Jeżeli typologia ścian tego nie uniemożliwia, a przeprowadzone studium jest korzystne, ten sposób jest wtedy jednym z najefektywniejszych do osiągnięcia sukcesu nowej izolacji.

 

Wstrzykiwanie poliuretanu do komór wypełnionych powietrzem

Aby rozpocząć izolację termiczną przez wstrzykiwanie poliuretanu do komór wypełnionych powietrzem, wierci się otwory w ścianach wewnętrznych tak, aby nie było więcej niż jeden metr odległości między jednym a drugim. Nie należy wyrównywać ich w sposób siatkowy, ponieważ przekątne stworzą większą odległość od zalecanej.

Przez wspomniane otwory wprowadza się piankę poliuretanową. Wykonuje się to z dołu na górę, uzyskując w ten sposób prawidłowe wypełnienie komór powietrza. Następnie powoli rozprowadza się piankę, co pozwala na całkowite wypełnienie komory powietrza oraz dopasowanie się pianki do wewnętrznych powierzchni.

Po wykonaniu tej czynności, zatyka się wcześniej wywiercone szpary aby uzyskać jednolite parametry. Sztywność materiału oraz wypełnienie wszystkich szpar i szczelin pomaga poprawić stabilność strukturalną przegród.

Wstrzykiwana pianka poliuretanowa redukuje przewodnictwo cieplne obudowy 8 razy w stosunku do powietrza. Wstrzykiwanie poliuretanu do komór powietrza poprawia zachowanie termiczne, a co za tym idzie, komfort w mieszkaniu, jak również podwyższa poziom izolacji akustycznej.

 

film-ukazujacy-rzeczywista-systemow-poliuretanowych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...