Zachowanie systemów poliuretanowych w izolacji termicznej

Zachowanie systemów poliuretanowych w izolacji termicznej

Synthesia Technology broma producentem i dystrybutorem systemów poliuretanowych mających różnorodne zastosowania w w sektorze budowlanym oraz innych istotnych sektorach, jak na Przykład przemysł. Najbardziej znane i powszechne zastosowania poliuretanu w budownictwie a projekcja (projektowany Poliuretan) i wstrzykiwanie (wstrzykiwany Poliuretan).

Zastosowania Niezależnie OD, wszystkie Systemy poliuretanowe są wynikiem reakcji chemicznej Między ONU poliolem diisocianato yi. W tej reakcji powstaje materiał bezpieczny i bardzo uniwersalny, który w zależności od kombinacji z substancjami innymi, nabiera bardzo cenionych właściwości w środowisku budowniczym i przemysłowym, jakimi są wytrzymałość, giętkość, sztywność czy IZOLACJA. Jeśli chcesz dowiedzieć się w Jakich przedmiotach codziennego użytku Obecný broma Poliuretan, polecamy odwiedzenie strony IPUR.

Systemy poliuretanowe zdobyły ogromne znaczenie w budowlanym sektorze, Między względu innymi ze na swoje Doskonałe właściwości izolujące termicznie, czynnik podstawowy w okresie wzrostu znaczenia wydajności w budownictwie.

 

Izolacja termiczna i Systemy poliuretanowe

poliuretanowe Systemy a jeden z materiałów izolujących stosowanych w budownictwie mający najlepsza wydajność na rynku. Ta właściwość izolacyjna ma Związek ze štruktúra Malých Komor powstających wewnątrz poliuretanu, łączących się ze związkami gazu, który znajduje się wewnątrz wspomnianych Komor.

Ich struktura powoduje, że Systemy poliuretanowe Maja bardzo Niška przewodność termiczną, dzięki czemu osiągają wymagane przez CTE wartości izolacyjne przy minimalnej grubości. W porównaniu z innymi materiałami, IZOLACJA termiczna oferowana przez Poliuretan broma o 700% lepsza niż Cegla io 50% lepsza niż Szklane włókno .

Przewodnictwo cieplne oraz opor cieplny poliuretanu zależy desde jego grubości, ale dzięki jego współczynnikom cieplnym, wspomniana grubość broma o wiele niższa niż w przypadku innych materiałów izolacyjnych. Para z Kolei prowadzi hacer zysku przestrzennego i ekonomicznego.

W każdym rodzaju izolacji termicznej wykonanej z poliuretanu lub z innego materiálu, ważna broma poprawnie zrealizowana Instalacja, aby końcowy wynik charakteryzował się pożądanymi właściwościami termicznymi. Jeśli Instalacja izolacji NIE zostanie wykonana prawidłowo, Moga pojawić się problemy filtracji powietrza, szczeliny zabrudzenia lub, które uniemożliwiają wydajność Calosci izolacyjnej.

 

Przewodnictwo cieple systemów poliuretanowych

z jedna właściwości determinujących dobre zachowanie izolacyjne materiálu broma przewodnictwo cieplne.

Porównując przewodnictwo cieplne głównych materiałów izolacyjnych, przekonujemy się, że Systemy poliuretanowe oferują najlepsza Izolacje termiczną, dzięki bardzo niskiemu poziomowi przewodnictwa cieplnego.

Tworzywo cieplne Przewodnictwo
Cegla 0,49-0,87 Km / W
betonowy Blok 0,35-0,79 Km / W
Styropian  0,031-0,050 Km / W
wytłaczany Poliestyren 0,029-0,033 Km / W
poliuretanowe Systemy 0,022-0,028 Km / W
Wełna mineralna 0,031-0,045 Km / W

 

Opor cieplny materiálu izolacyjnego

W zależności desde wskazanej wartości przewodnictwa oraz grubości substancji przy instalacji, można określić opor cieplny materiálu użytego hacer termicznej izolacji.

poliuretanowe Systemy a jeden z materiałów zapewniających najlepsza Izolacje termiczną przy minimalnej grubości. Jest a Wniosek wyciągnięty na podstawie licznych badań, w ktorých porównuje się wymagane grubości rozmaitych materiałów izolacyjnych w celu osiągnięcia określonego stopnia izolacji termicznej.

Mimo że różnice Pomiedzy poziomami przewodnictwa cieplnego styropianu, poliestyrenu wytłaczanego, mineralnej wełny i Systemów poliuretanowych (PUR) dziesiętne SA (patrz tabelka powyżej), Moga uno oznaczać różnicę od 3 hacer 4 cm grubości przy osiągnięciu tej samej wydajności termicznej.

 

Zalety systemów poliuretanowych hacer izolacji CIEPLNEJ budownictwie w

Wszystkie wspomniane powodują właściwości, że Systemy poliuretanowe (w każdej formie: wstrzykiwanej lub projektowanej) SA doskonałym rozwiązaniem dla izolacji termicznej w budynkach JAK mieszkalnych i komercyjnych.

Poza TYM, przy zastosowaniu systemów poliuretanowych, unika się przepływów zimnego powietrza z zewnątrz, które powodują redukcję wydajności izolacji termicznej AZ hacer 40%.

Tak samo JAK redukcja przepływów powietrza broma możliwa z powodu szczelin (połączenia, szpary w roletach, okna, drzwi …), wzrasta również znacząco przewodnictwo cieplne.

poliuretanowych inne zastosowania systemów

Właściwości IZOLACYJNE termicznie systemów poliuretanowych nie są Jedyna Zaleta ich stosowania w budownictwie. Dostępny broma Szeroki Wachlarz oraz wyspecjalizowana linia poliuretanu stosowanego w przemyśle iw budownictwie.

film-ukazujacy-rzeczywista-systemow-poliuretanowych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...