Czym jest izolacyjna piana natryskowa?

Czym jest izolacyjna piana natryskowa?

Izolacja pianką natryskową opiera się na dwuskładnikowej mieszaninie izocyjanianu i poliolu które mieszają się po opuszczeniu dyszy pistoletu, tworząc rozszerzalną piankę natryskiwaną na dachówki, w zagłębienia w ścianach itp.

Izolacja natryskowa pozwala zmniejszyć koszty energii i obniżyć rachunki

Według badań powietrze przenikające przez ściany, okna i drzwi powoduje do 40% strat energii budynku. Budynki zabezpieczone izolacją natryskową zasadniczo są zaizolowane o 50% lepiej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych produktów izolacyjnych.
Poza umożliwieniem kontroli temperatury i wilgotności w budynku, izolacja natryskowa jest często stosowana do wygłuszania pomieszczeń.

Nowa budowa lub remont?

Najczęściej stosowanym rodzajem izolacji natryskowej jest izolacja pianką poliuretanową. Piankę natryskuje się wykorzystując różne technologie:

  • W nowobudowanych obiektach zazwyczaj stosuje się wysokociśnieniowy system dwuskładnikowy. Jest to rozszerzalna pianka natryskowa, której użycie jest szybkie.
  • Niskociśnieniowy system dwuskładnikowy z kolei wykorzystuje się głównie przy pracach remontowych na istniejące ściany z izolacją powietrzną.

Pianka izolacyjna o strukturze otwarto i zamkniętokomórkowej

Pianki natryskowe można podzielić na dwa rodzaje:

  1. Izolacja pianką o strukturze otwartej. Jest to rodzaj izolacji, gdzie drobne komórki nie są całkowicie zamknięte. Jest to bardzo dobra izolacja powietrzna. Jest często stosowana na ścianach wewnętrznych, ponieważ redukuje hałas.
  2. Izolacja pianką o strukturze zamkniętej. Pianka składa się z mniejszych, zamkniętych komórek. Stanowi bardzo dobrą izolację powietrzną oraz hydroizolację. Często stosuje się ją do izolacji dachów lub innych zastosowań zewnętrznych, ale można ją natryskiwać w każdym miejscu w domu.

 


Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi systemami poliuretanowymi prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...