Podsumowanie realizacji aplikacji piany poliuretanowej na dach budynku

Podsumowanie realizacji aplikacji piany poliuretanowej na dach budynku

Montaż paneli fotowoltaicznych (a także solarnych) związany jest z wykonaniem otworów w poszyciu dachowym celem zamocowania konstrukcji nośnej. Zdarza się, że po latach na skutek oddziaływania czynników atmosferycznych (zwłaszcza wiatru), dochodzi do rozszczelnienia i tym samym do przeciekania dachu.

Użyty system:                Poliuretan Spray S 353

Miejsce aplikacji:        Nowy Sącz (Polska)

Czas realizacji:               3-6 czerwca 2016 r.

Prezentowany dach ma powierzchnię 451 m2 i został wykonany z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Niespełna dziesięcioletnie poszycie dachowe po zamontowaniu konstrukcji pod 100 sztuk paneli fotowoltaicznych o wymiarach 95 cm x 160 cm uległo rozszczelnieniu i zaczęło przeciekać.

Problem przeciekania dachu został rozwiązany przez zastosowanie bezspoinowej izolacji pianą poliuretanową Poliuretan Spray S-353 o grubości 3 cm wraz z powłoką zabezpieczającą przed promieniowaniem UV. Czas realizacji wraz z robotami przygotowawczymi wyniósł 3 dni.

poliuretanowej na dach budynku

Dużym utrudnieniem w aplikacji była istniejąca konstrukcja pod panele PV. W celu uzyskania idealnego efektu natrysk piany PU został poprowadzony krzyżowo, aby lepiej związać ze sobą kolejne warstwy.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi systemami poliuretanowymi prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

catalogue-polyurethane-systems

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...