Izolacja dachów płaskich

Izolacja dachów płaskich

Dachy płaskie tracą wiele ciepła i są podatne na przeciekanie, powodujące pogorszenie stanu technicznego. Niestety, z tego powodu cierpi bardzo wiele budynków mieszkalnych.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest pokrycie powierzchni dachu grubą powłoką izolacji z elastomeru poliuretanowego, twardą hybrydową powłoką poliuretanową oraz akrylową powłoką wierzchnią odporną na działanie promieniowania UV.

Takie rozwiązanie sprawi, że dach wytrzyma bez kompresji normalną wagę osób poruszających się po jego powierzchni, a wymagania izolacyjności mogą zostać spełnione poprzez określenie grubości warstwy pianki.

Typowa wartość U istniejącego, nieizolowanego dachu płaskiego wynosi 1,5 W/m2K. Celem powinno być osiągnięcie wartości U=0,20 W/m2K lub lepszej. Aby tego dokonać, należy dodać 100 do 150 mm natryskowej pianki izolacyjnej na blachę konstrukcyjną.

Izolacja dachu pianką natryskową

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wzrosła popularność technologii pokrywania dachów pianką natryskową, która stała się najczęstszym wyborem wśród świadomych ekologicznie użytkowników w przypadku dachów płaskich oraz dachów o niewielkim nachyleniu.System ten zapewnia nie tylko najlepszą izolację dla dowolnej grubości powłoki, ale także stanowi trwały środek do naprawy nieszczelności dachów płaskich. Natychmiast eliminuje również wszelkie problemy z kondensacją, przekształcając dach w dach z ciepłym pokryciem.

Nagranie

Izolacja dachów płaskich pianką Poliuretan Spray S-503-HT

Poliuretan Spray S-503-HT Roof to dwukomponentowy system poliuretanowy (poliol i izocyjanian) opracowany w celu uzyskania sztywnej pianki o strukturze zamkniętych komórek do aplikacji natryskowej metodą „in situ (na miejscu budowy)“ jako izolacja termiczna. System został specjalnie opracowany w celu wytworzenia gładkiego wykończenia powierzchni.

Urespray F 75 to hybrydowa powłoka poliuretanowa, który zapewnia twarde wykończenie mechaniczne.

Allysin FA to emalia akrylowa, która zapewnia doskonałą odporność na promieniowanie UV.

System ten zawiera zatwierdzone ekologiczne środki spieniające (HFCs), które nie niszczą warstwy ozonowej i są wykorzystywane głównie do tworzenia odpowiedniej izolacji termicznej.

Nagranie

Właściwości pianki

Właściwości pianki

Nazwisko*
Nazwa firmy*
E-mail:*
Telefon:*
-
Treść wiadomości*
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...